Terrasside, kuuride ja piirdeaedade ehitus

Piirdeaiad: Puit-, võrk-, keevispaneelaiad

Teostame töid peamiselt Harjumaal

KÜSI PAKKUMIST

Puitaiad

Puitaiad on enimlevinud piirdeaia tüüp Eestis. Puidust piirdeaed on vastupidav ning sobib pea kõikjale. Tänapäeval ei pea puitaed välja nägema nagu harjumuspärane lippaed. Tänu laiale materjalivalikule, kaasaegsele puidutöötlemistehnikale ja värvidele on võimalik luua nii klassikalisi kui ka modernseid ning omanäolisi lahendusi.

Puitaiad liigitatakse üldjuhul kaheks:

Vertikaalsed puitaiad

Vertikaalsed puitaiad on kõige levinum valik. Tavaliselt sobivad need piirdeaiad hästi üldisesse tänavapilti, kuid kasuks tuleb siiski vaadata ka maja fassaadi ja naaberaedu. Vertikaalse puitaia puhul kinnitatakse aialipid kruvidega põiklatile/põõnale, mis omakorda on kinnitatud poltidega aiaposti külge. Väravad

Vertikaalsed puitaiad

Horisontaalsed puitaiad

Horisontaalse puitaia puhul kinnitatakse hööveldatud või hööveldamata lauad aiapostidele horisontaalselt. Laudade vahed jäetakse tavaliselt suuremad kui vertikaalse puitaia puhul. Piirdeaiad tagavad suurema privaatsuse, kui kasutada aial topeltlaudist – laudis kinnitatakse aiapostide mõlemale poole.

Horisontaalsed puitaiad

Võrkaiad

Võrkaiad on tehtud tsingitud traadist ja on kas kokku keevitatud ( keevisvõrgud) või kokku punutud (punutud võrgud).
Põhiliselt leiab võrkaed kasutamist kruntide vahepiirete ehitamisel ja suuremate lao- ja tööstushoonete perimeetrite piiramisel.

Võrkaia eeliseks võrreldes teiste piiretega on kiirem paigaldus, ilmastikukindlus ja soodsam lõpphind, samas  ei paku võrkaed eraldatust ja ei kaitse müra eest, samuti ei kannata võrkaed üleronimist. Viimaste talvede lumerohkus on näidanud, et võrkaed ei  talu suurt lumekoormust – lume raskus võib võrku venitada või lõhkuda võrgu kinnitusi, sel juhul tuleks kevadel võrkaed pingutustangidega uuesti üle pingutada, halvemal juhul osa võrku asendada.

Keevisvõrkaiad

Keevisvõrkaed kinnitatakse üldjuhul spetsiaalsetele postidele spetsiaalsete klambritega, hiljem pingutatakse võrk pingutustangidega. Klambrid on soovitav postile paigaldada iga 20-30cm vahedega, ehk võrgule kõrgusega 1200mm tuleb võrk postile kinnitada 5 klambriga.

Keevisvõrkaiad

Keevispaneelaiad

Keevispaneelaiad – kasutatakse traati diameetriga 4-5mm, paneeli laius 2504mm, kõrgus 1200-2000mm. Sobib kasutada nii eramajade, tootmishoonete kui ka ühiskondlike hoonete piiramiseks, kus tavalised võrkaiad võivad jääda nõrgaks, samuti koeraaaedikute ehitamiseks.

3D paneelaed – aiapaneelil on spetsiaalsed 3D painutusega tugevdusvoldid
2D paneelaed – aiapaneelil on kahekordne 2D horisontaaltraat

Keevispaneelaiad

Terrassid, rajatised
Puitterrasse on võimalik ehitada väga erineva kuju ja suurusega. Materjaliks kasutame ilmastikukindlat immutatud või õlitatud terrassimaterjali, mis õige hoolduse korral peab vastu pikki aastaid.

Terrassid

Rajatised